Pradžia: 2024-04-25 17:00
Pabaiga: 2024-04-25 18:30

Balandžio 25 d. 17 val. Vilniaus universiteto bibliotekos P. Smuglevičiaus salėje atidaroma paroda, skirta Lietuvos įstojimo į Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją ir Europos Sąjungą dvidešimtmečiui paminėti. Senųjų dokumentų saugyklose atrinkti ir ekspozicijoje pateikti su visų Europos Sąjungos, įskaitant ir valstybes kandidates, bei NATO narių – 41 valstybės – sostinėmis susiję XVI–XX a. pradžios senieji dokumentai.

Pateikta ekspozicija kvies lankytoją pasijusti turistu ir pakeliauti po Europos valstybes. Tik keliavimo priemonės – ne autobusas ar lėktuvas, bet rankraščiai, knygos, žemėlapiai, miestų ir mūšių planai, nuotraukos ir kiti dokumentai, atskleidžiantys šalių įsimintinų istorinių įvykių kupiną praeitį. Parodos atidarymo metu bus galima išgirsti ir VU istoriko doc. dr. Tomo Čelkio pasakojimą, pristatysiantį XVI-XVIII a. keliautojų po Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę įspūdžius.

Visą renginio aprašymą kviečiame skaityti čia >>

Parodos data: 2024 balandžio 25 d. – 2024 birželio 14 d. / 2024 spalio 15 – 2025 sauso 31 d.

Parodos atidarymas: 2024 balandžio 25 d. 17 val. Įėjimas laisvas.

Vieta: P. Smuglevičiaus salė, VU biblioteka (Universiteto g. 3).